AKTUALNOŚCI

  Ubezpieczyć możemy praktycznie wszystko. Trzeba jednak znaleźć firmę, która będzie zdolna podpisać z nami umowę na warunkach, jakie będą nam odpowiadały.

Więcej...

  Wysokość składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe zależy od wysokości otrzymywanego wynagrodzenia za wykonaną pracę.

Więcej...

  Wyjeżdżając na wakacje, często zawieramy umowy o ubezpieczeniach turystycznych, które chronią nas przed ponoszeniem wysokich kosztów

Więcej...

  Kreatywne zabawki i dobry sklep internetowy z szerokim wyborem.

Od pewnego czasu pedagodzy i psychologowie dziecięcy zwracają szczególną uwagę na rozwój dziecięcej kreatywności. Twórczość jest u dziecka czymś zupełnie naturalnym, zaś w trakcie edukacji najprościej mówiąc, zanika, ponieważ nie przykłada się wagi do rozwoju zdolności manualnych, muzycznych czy jakichkolwiek innych.

Ważne jest jednak nie samo to, aby dziecko osiągnęło status mistrza w jakiejś dziedzinie artystycznej, ale żeby rozwijało zdolności do twórczego myślenia poprzez rysowanie, malowanie, śpiewanie, tańczenie, czy wykonywanie innych czynności, które sprawiają mu przyjemność. Chodzi tu o sam akt tworzenia czegoś, szukania nowych rozwiązań. To pomaga rozwinąć w większym stopniu inteligencję dziecka i jego elastyczność w wyszukiwaniu odpowiedzi na różne problemy. Dla dzieci jest to zatem zwykła zabawa, ale rodzice wiedzą, że w przyszłości taka zabawa okaże się niezwykle korzystna w skutkach.

Niejeden sklep internetowy może nam zaoferować zabawki uczące kreatywności. Wszystkie z nich odwołują się do wspomnianej zasady, że ważny jest sam akt tworzenia czegoś. Wbrew pozorom, na takie zabawki wcale nie trzeba wydawać dużo pieniędzy. Czasem wystarczy po prostu kupić plastelinę lub blok i farby plakatowe. Trzeba jednakże przyznać, że twórcy zabawek dla dzieci sami wykazują się dużą kreatywnością, ponieważ niektóre z zabawek często intrygują samych dorosłych. Jest to atut, ponieważ przy okazji rodzic spędza ze swoim dzieckiem trochę czasu na beztroskiej zabawie, co pomaga budować tak ważne więzi.