AKTUALNOŚCI

  Ubezpieczyć możemy praktycznie wszystko. Trzeba jednak znaleźć firmę, która będzie zdolna podpisać z nami umowę na warunkach, jakie będą nam odpowiadały.

Więcej...

  Wysokość składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe zależy od wysokości otrzymywanego wynagrodzenia za wykonaną pracę.

Więcej...

  Wyjeżdżając na wakacje, często zawieramy umowy o ubezpieczeniach turystycznych, które chronią nas przed ponoszeniem wysokich kosztów

Więcej...

  Hel do balonów i zabawy z wysokim piskliwym głosem

Hel do balonów w momencie, kiedy go wdychamy, powoduje, że nasz głos zmienia się, stając się niezwykle śmieszny. Jest to bardzo dobra zabawa, gdyż ten gaz nie ma absolutnie żadnego wpływu na nasze zdrowie, nie wywołuje żadnych efektów ubocznych, jedynie poza czasową zmianą głosu na bardziej piskliwy. Jest to spowodowane przede wszystkim jego właściwościami, zwłaszcza gestością.

Hel do balonów ma bowiem inną niż powietrze gęstość która jest odpowiedzialna między innymi za to, z jaką prędkością rozchodzi się dźwięk. Jest to podstawowa przyczyna zmiany naszego głosu po wdychaniu tego gazu. Efekt zazwyczaj jest krótkotrwały, zależy od tego jaką ilość gazu wdychamy i przez jaki czas. Zabawa na pewno jest doskonała, i jest przy niej bardzo wiele śmiechu każdemu bowiem głos zmienia się inaczej.

Hel do balonów stosowany do napełniania ich z pewnością jest bezpieczny dla naszego zdrowia, dlatego jego wdychanie w celu zmiany głosu nie jest szkodliwe. Wystarczy odwiązać balon i zaczerpnąć oddech gazu z niego, aby dzięki temu głos zmienił się w zasadzie od razu. Często taka butla z helem przeznaczonym do napełniania balonów jest główną atrakcją bardzo wielu imprez, szczególnie młodzieżowych.