AKTUALNOŚCI

  Ubezpieczyć możemy praktycznie wszystko. Trzeba jednak znaleźć firmę, która będzie zdolna podpisać z nami umowę na warunkach, jakie będą nam odpowiadały.

Więcej...

  Wysokość składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe zależy od wysokości otrzymywanego wynagrodzenia za wykonaną pracę.

Więcej...

  Wyjeżdżając na wakacje, często zawieramy umowy o ubezpieczeniach turystycznych, które chronią nas przed ponoszeniem wysokich kosztów

Więcej...

  Puzzle dla doroslych i nowoczesne zabawki edukacyjne.

Coraz więcej rodziców docenia rolę, jaką odgrywają nowoczesne zabawki edukacyjne w rozwoju ich dzieci. Przede wszystkim pomagają w kształtowaniu umiejętności twórczego myślenia, dzięki zmuszaniu dziecka do rozwiązywania konkretnych problemów. Maluch zaintrygowany nowymi wyzwaniami potrafi spędzać długie godziny na próbach podołania im. Powinniśmy starać się więc, by zabawki, które kupujemy swoim dzieciom były jak najciekawsze. Liczą się różnorodna kolorystyka, ciekawa struktura i kształt - dobra zabawka powinna stymulować wiele zmysłów równocześnie.

W przypadku najmłodszych dzieci, budzą ciekawość świata, w przypadku starszych - pomagają w kształtowaniu nowych umiejętności i talentów. Warto pamiętać o tym, że zabawka musi być dostosowana do wieku naszego malucha. Najłatwiej sugerować się oznaczeniami na opakowaniach zabawek. Powstają one przy współudziale specjalistów w dziedzinie rozwoju dziecka, którzy doskonale zdają sobie sprawę, jakich bodźców potrzebuje maluch w konkretnym wieku.

Powinniśmy też zdawać sobie sprawę, że człowiek rozwija się przez całe swoje życie. Wielu rodziców popełnia błąd, rezygnując z kupowania zabawek edukacyjnych na pewnym etapie rozwoju dziecka, uznając, że w pewnym momencie jest ono już zbyt dojrzałe na tego rodzaju zabawki. Nic bardziej mylnego. Nawet dorośli potrzebują różnorodnych bodźców, które pomogą im jak najdłużej zachować sprawność intelektualną. Przy najbliżej wizycie w sklepie warto się więc zaopatrzyć w interesujące puzzle dla dorosłych.