AKTUALNOŚCI

  Ubezpieczyć możemy praktycznie wszystko. Trzeba jednak znaleźć firmę, która będzie zdolna podpisać z nami umowę na warunkach, jakie będą nam odpowiadały.

Więcej...

  Wysokość składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe zależy od wysokości otrzymywanego wynagrodzenia za wykonaną pracę.

Więcej...

  Wyjeżdżając na wakacje, często zawieramy umowy o ubezpieczeniach turystycznych, które chronią nas przed ponoszeniem wysokich kosztów

Więcej...

  Butle z helem czyli napełnianie balonów i kaskaderskie sterowce w filmach akcji.

Butle z helem, to specyficzne pojemniki na gazy techniczne, które mają swoje określone i w różny sposób wykorzystywane właściwości. Hel to jeden z najpopularniejszych gazów technicznych, który wykorzystuje się głównie do napełniania nim obiektów lżejszych od powietrza, takich jak baloniki dziecięce napełniane helem balonowym, aerostaty turystyczno- podróżnicze czy choćby modne w amerykańskich filmach sterowce.

Amerykańskie filmy akcji przedstawiają nam często znanego na całym świecie agenta, który przemieszcza się sunącym po niebie sterowcem gigantycznych rozmiarów. Ten sterowiec t nic innego, jak specjalnie zaprojektowany balon o opływowym kształcie, zawierający na swoim pokładzie butle z helem, który służy mu jako materiał napędowy i unoszący w powietrze. Taka butla z helem jest bardzo wydajna i może napełniać balon czy sterowiec przez dłuższy czas. W dodatku zawierając ten specyficzny gaz techniczny, sama w sobie jest niezwykle lekka i dobrze sprężona co sprawia, że chętnie wykorzystuje się ją zarówno na planach filmowych jak i do wypełniania autentycznych sterowców wojskowych, zwiadowczych i podróżniczych.

Gazy techniczne to oczywiście nie tylko przyjemność latania balonem, czy butle z helem wykorzystywane do mówienia nienaturalnie piskliwym głosem, ale również materiały używane w chłodnictwie i wielu branżach przemysłowych.